înscris un gol în meciul pe care formaţia sa l-a terminat la egalitate,
scor 1-1, în deplasare, cu echipa Pakhtakor Taşkent, din Uzbekistan.
Meciul a contat pentru etapa a doua a fazelor grupelor Ligii
Campionilor Asiei.

Mirel Rădoi marchează din nou pentru Al Hilal. Jucătorul român a înscris un gol în meciul pe care formaţia sa l-a terminat la egalitate, scor 1-1, în deplasare, cu echipa Pakhtakor Taşkent, din Uzbekistan. Meciul a contat pentru etapa a doua a fazelor grupelor Ligii Campionilor Asiei.

Mirel Rădoi a marcat în minutul 55, dintr-o lovitură de la 11 metri. Românul se află la a treia reuşită pentru Al Hilal. Echipa saudită, antrenată de Cătălin Necula a fost egalată în minutul 57.

În celălalt joc al grupei A, echipele Saba Battery, din Iran şi Al Ahli Dubai, din Emiratele Arabe Unite au terminat la egalitate, scor 0-0.

Liderul grupei A este Pakhtakor Taşkent, cu patru puncte, urmată de Al Hilal, cu două puncte, Saba Battery, două puncte şi Al Ahli Dubai, un punct. (CR - 17 martie 2009;16.10h)