Programul meciurilor din sferturile CM din Brazilia

Argentina şi Belgia sunt ultimele echipe calificate în sferturile Cupei Mondiale de fotbal din Brazilia. Cele două formaţii se vor confrunta pentru un loc în semifinalele competiţiei.

Iată programul partidelor din sferturile de finală ale Cupei Mondiale, care se joacă vineri şi sâmbătă:

Vineri:

Franţa-Germania, ora 19, Rio de Janeiro

Brazilia-Columbia, ora 23, Fortaleza

Sâmbătă:

Argentina-Belgia, ora 19, la Brasilia

Olanda-Costa Rica, ora 23, la Salvador.

Belgia s-a calificat în sferturile Cupei Mondiale, în urma victoriei de marţi, cu scorul de 2-1, după prelungiri, în faţa selecţionatei Statelor Unite, în optimile competiţiei.

Pentru Belgia au marcat De Bruyne '93 şi Lukaku '105, iar pentru SUA a înscris Green '107.

Argentina s-a calificat în sferturile Cupei Mondiale, după victoria cu 1-0, după prelungiri, din meciul cu Elveţia. Unicul gol al meciului a fost marcat de Angel Di Maria, în minutul 118.